Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Sunt afisate rezultatele de la 21 la 25 din 25

Thread: tichete de masa

  1. #21
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    ~ BV, sau @ BV ...
    Posturi
    417

    Implicit

    @anca55... incearca sa reformulezi fara prescurtari; eventual, pune poze cu configurarea tichetelor, cu conditiile de salarizare, cu calculul salarial etc.

    Nu se intelege nimic din asta: "Apoi in Conditii salariazare am intrat pe Drepturi natura/Sume asim sal si l-am adaugat pe salariat cu valoare 10"! L-ai adaugat "pe salariat" in propriile lui conditii de salarizare?

    Ca fapt divers, aveti contract de service cu o firma? apeleaza la ei, caci, daca iti vad ecranul, sigur iti rezolva rapid problema...
    _____________________________
    Cu bine, Adi.

  2. #22
    Data inscrierii
    June 2010
    Posturi
    15

    Implicit tichete de masa

    Trebuie sa le atribuiti aceste drepturi intai din conditii salarizare. In casuta Conditii de salarizare apare in partea de jos pagina cu Sporuri/Retineri si o pagina cu Drepturi in natura. Daca selectati acolo, va aduce fara probleme salariatii.

    Buna ziua. Am intampinat si eu aceeasi problema, dar daca intru in conditii salarizare, nu imi da nici o obtiune, imi expune doar lista cu angajatii. Ce tb sa fac?
    Va multumesc.

  3. #23
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Am si eu o intrebare, daca as vrea sa distribui tichetele la angajati pe baza seriilor, sa stiu fiecare ce serii primeste? M-am gandit sa setez serii pe bucata, am introdus seriile, dar nu stiu cum sa fac ca sa vad ce serii ia fiecare salariat. Are cineva idee cum se poate face asta si in ce raport se poate vedea?
    Multumesc anticipat

  4. #24
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Informatia din meniul drepturi in natura, este generica, adica numar de tichete pentru un salariat. Diminuarea este per total. Nu exista posibilitatea legarii unui articol cu o anume serie de un anume angajat.

  5. #25
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Am si eu o mica problema in luna februarie cu tichetele de masa, care pana acuma au functionat ok si nu stiu cum sa o rezolv. Cand in drepturi in natura aleg generare diminuare imi spune ca nu are in stoc si sa rezolv manual cantitatea ii dau ok si nu imi vede bonurile de masa achizitionate in 04.02.2015 in conditiile in care data la tichete este 28.02.2015 imi arata pozitia de pe 04.02.2015 cu cantitate zero iar pozitia de sold initial cu 5 bonuri este ok o vede nu am nici o problema.
    Am incercat refacere solduri stocuri nici o rezolvare, am sters factura nici o rezolvare, verificare structuri nici o rezolvare, verificare coerenta date, verificare corerenta salarii nici o rezolvare.
    Iar daca il trec neoperat imi trece valoarea unui bon de 0.62 lei adica 5 bucati cat are in stoc impartite la 75 bucati total bonuri de alocat. Iar cand ma duc in interne/diminuare stocuri imi vede cele 70 de bucati in stoc in 04.02.2015 dar prin procedura de generare din alte drepturi in natura nu le vede stie cineva cum pot rezolva problema?

    PS: daca in configurarea tichetelor de masa din salarii/nomenclatoare/ drepturi in natura scot de la tichetele de masa articolul asociat, cand creez diminuarea imi spune ca nu le are in stoc ii dau ok, imi creeaza diminuearea aleg eu articolul de tichete de masa si curios am toate 75 de bonuri (5 sold initial si 70 din 04.02.2015) deci problema e cand leg articolul in configurarea tichetelor, asa am rezolvat pt moment tichetele. versiunea de soft 761.03
    Ultima oara editat dealexadi; 04 March 2015 la 14:12 Motiv: Adaugat ps

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •