Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Sunt afisate rezultatele de la 11 la 16 din 16
  1. #11
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Am si eu eroarea acesta la 2 salariati ambii au contract timp partial si pentru ambii platesc contibutii la baza minima, singurul lucru diferit fata de luna trecuta in baza este ca am preluat fisierul de mai sus, care a rezolvat diferena de la salariatul cu medicalul dar am aceasta regula cu eroare.

    E: asigurat (7) [idAsig = 7] sectiune asiguratA (1)
    eroare regula: SP2A: A_14P(659) trebuie sa fie = 775
    E: asigurat (8) [idAsig = 8] sectiune asiguratA (1)
    eroare regula: SP2A: A_14P(659) trebuie sa fie = 775

  2. #12
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Daca sunt cu timp partial sunteti sigur ca trebuie sa puneti bifa de baza minima? ca daca au in alta parte nu ar trebui. Dar cazul il stim si vom rezolva

  3. #13
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Da sunt sigur ca nu are alt venit de natura salariala si sunt nevoit sa ii platesc taxe integral. Multumesc pentru raspuns, astept modificarea sa pot depune si acest 112, daca e si pot sa modific in xml daca nu apare in timp util modificarea, nu-i bai modificam si xml, "cu multumiri" celor care fac modificari in cascada de pe o zi pe alta, adica guverantilor.

  4. #14
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

  5. #15
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Luna acesta am avut in alta firma aceeasi problema cu medicalul de copil acela tip 09 cu scutire de impozit si cnp de copil, cand a facut colega statul m-am dus personal langa ea si i-am aratat cum sa faca pentru viitor, adica am apasat pe new am adus fisierele, am recalculat salariile si tot a ramas diferenta. Acuma ca am facut 112 am intrat eu cu master in firma respectiva si am mai importat inca o data fisierele new si a mers a calculat corect impozitul, colega are drepturii full de full nu are nimica taiat, ma gandesc e posibil ca sa dea eroare daca nu este importat si recalculat de utilizatorul master acest fisier? Am spus ca sa zic ca poate e cea bug si e bine de stiut.

  6. #16
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Cand se da click pe new se duce pe un link la noi pe site (ftp) deci nu tine de fapt de userul de mentor. In schimb poate tine de userul de windows, de acces, drepturi download. Nu am mai avut reclamatii pana acum ca nu a mers downloadul pe userii din mentor, deci nu stiu exact ce sa va recomand sa verificati.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •