Sunt afisate rezultatele de la 1 la 8 din 8

Hybrid View

  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 376

    Implicit

    La lista lunga de mai sus adaug si bataia de joc de import de la bilanturile semestriale si spun si cu litere mari BATAIE DE JOC nu se poate ca sa spun din 2010 de cand tot lucrez cu mentorul ca e incomplet importul si mentorul sa aplice dictonul CAINELE LATRA SI URSU MERGE (cainele sunt eu si ursul e mentorul ) adica nici nu ia in considerare ca acest simulacru de bilant e la nivel de anul 1900. Am datele in 2 fisiere in formularul 10 din bilantul de decembrie precedent si restul datelor din bilantul de iunie anul precedent mentorul zice pai ori importi unu fisier ori celalalt fisier ori importi nici unul si reclaculam noi adica il facem prost ca asa stim noi sa il facem prost.
    Corect ar fi sa existe importul pentru formularul 10 si import pentru restul formularelor, la cel semestrial, dar lasa ca programatorul se face ca munceste dar banii ii ia integral, eu cand platesc abonamentele pentru declaratii nu platesc partial asa cum face si el munca de import partial.

    Sa mai zic ca ma chinui de 2 ore cu 3 bilanturi sa le fac in program ca am doua colege cu drepturi de administrator care nu pot sa le faca orice luna pozitioneaza orice luna de lucru au, pentru ele in bilant apare doar iunie 2014 si cu datele aferente, mie imi face un conglomerat de balante, imi combina balantele imi ia profitul de pe iunie, cu solduri de pe iulie la banca, am solduri la clasa 7 si 6 in fereastra de bilant ma uit ca tampitul si nu inteleg de unde ca in balanta din pdf de o am pe monitorul 2 e zero, si uite asa ma trezesc ca fiecare bilant are mica lui procedura de lucru, la o firma merge alegand anul prima data, la alta alegand luna, la alta dupa ce aleg luna dau salvare ca altfel nu actuzalizeza datele la alta dau de 5 ori verificare structuri din declaratii, chesti care de sunt asa ceva de rasu plansul pentru anul 2020 dar e ceva foarte facil de lucru cu programul ca si sloganul mentorului: pentru calculatoarele care nu stiu contabilitate, pai asa e pentru ele ca pentru mine care stiu sa verific nu e asa simplu ca trebuie sa muncesc ca sa pot obtine un raport care ar trebui sa fie gata din 5 clikuri mie imi trebie 500 de clikuri parca as fi platit de google la nr de accesari ale reclamei.


    PS: Am crezut ca trecerea la noua platforma de delphi va aduce imbunatatiri insa am uitat ca LUPU ISI SCHIMBA PARUL DAR NARAVUL BA. asa si mentorul a schimbat platforma problemele raman FOREVER ca astea nu trebuiesc rezolvate.

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2019
    Posturi
    9

    Implicit

    Folosesc si eu Mentorul de aprox 2 ani, si de vreo 15 ani alte 2 softuri de contabilitate. Pot confirma cele spuse mai sus: Modulul declaratii si cel de bilant sunt net inferioare altor softuri care costa mult, dar mult mai putin.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •