Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 13

Hybrid View

  1. #1
    Data inscrierii
    December 2016
    Posturi
    29

    Implicit

    Mulțumesc pentru răspuns. Instalarea Windows-ului a decurs standard. Nu am făcut nimic în plus sau în minus față de precedenta. În materie de drepturi mi-am dat toate drepturile de care am eu cunoștință atât la Winmentor cât și la Borland. Repet, programul funcționează perfect atâta timp cât nu-i dau reindexare. Și nu înțeleg de ce șterge tot timpul aceleași DB-URI. Și doar în lună deschisă. Este valabil la orice variantă de Mentor. Am încercat cu o variantă mai veche de pe ftp și se întâmplă același lucru. Mă întreb dacă faptul că lucrez pe versiunea Standard 2019 Evaluation contrază. Nu aș vrea să dau vreo 80-90.000 pe un Windows incompatibil cu Winmentorul. Credeți că ați putea fi un pic mai concretă în sugestii?

  2. #2
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 376

    Implicit

    Eu unul cand am facut mutari de pe un SO pe alt SO sau de pe un hdd pe alt SSD am verificat drepturile la share linie cu linie si virgula cu virgula si a fost totul ok, fa o comparatie pana in cel mai adanc punct la aceste drepturi. Iar instalarea la program o fac numai cu run as administrator, sa stiu ca nu sunt probleme. Mai nou am vazut ca pe wind 10 care e comun cu server 2019 la kernel ca ruleaza mai ok mentorul daca ii dau sa ruleze cu drepturi ca adminsitrator setate pe executabil.
    Iti da eroare pe luna inchisa pt ca doar acolo face reindexarea la lunile inchise nu are cum sa faca acest lucru, eu asa am sesizat.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •