Sunt afisate rezultatele de la 1 la 2 din 2
  1. #1
    Data inscrierii
    September 2009
    Posturi
    3

    Implicit casare mijloc fix

    buna ziua. In luna septembrie 2009 am casat un mijloc fix neamortizat integral. Am selectat Imobilizari--rezolvare mijloace fixe din stoc--stare--casat in luna. Nota contabila mi-a iesit bine, imi apare mijlocul fix ca nerezolvat, iar din nomenclatorul de mijloace fixe a disparut.Este corect?

  2. #2
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    ~ BV, sau @ BV ...
    Posturi
    417

    Implicit

    ca sa ne exprimam si pe acest forum, dupa cum ne exprimam si pe altele: folositi functia search ...
    raspunsul la problema dvs il gasiti in subforum-ul dedicat activelor imobilizate... shortcut aici: http://forum.winmentor.ro/showthread.php?t=141

    Cu scuzele pentru redundanta, va copiez raspunsul, pe scurt:
    " ?n momentul de faţă, tot ce trebuie dvs să faceţi este o diminuare de stoc pt respectivul mijloc fix... ?n luna ?n care l-aţi casat...."

    Ceea ce dvs trebuie sa intelegeti este ca virgula, operatiile de la rezolvare mijloace fixe din stoc (setarea pe casat sau vandut) trebuie facute dupa ce imobilizarea a iesit fizic din stoc: fie a fost prezenta pe o factura emisa, fie pe o diminuare stoc, pe transferuri etc... in cazul dvs, va apare in continuare, ca si nerezolvat, cu semnul intrebarii, tocmai pentru ca inca mai exista in stoc...

    Succes.
    Ultima oara editat deadi_ciobotaru; 24 October 2009 la 16:24
    _____________________________
    Cu bine, Adi.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •