Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 21

Thread: somaj tehnic

Hybrid View

  1. #1
    Data inscrierii
    October 2009
    Posturi
    13

    Implicit

    Concediul de ingrijire a copilului la care te referi tu ( pana la 2 ani ) , este de fapt concediul pana la varsta de 7 ani sau respectiv pana la 18 ani in cazul unui copil cu handicap sau bolnav grav . cod 09 , pe certificatul medical .

    Tinand cont de cele prezentate la casa de sanatate CIC -este definit ca si concediul pt ingrijirea copilului pana la 2 ani

  2. #2
    Data inscrierii
    October 2009
    Posturi
    13

    Implicit

    Oricum , poate la sesizarea mea .. sau si a altor persoane ca mine , a parut o noua versiune care introduce SS - ca si categorie pt somaj tehnic la declaratia de sanatate .

    Ceea ce nu stiu daca rezolva aceasta versiune 570 este , la declaratia de somaj SB minim conform timpului suspendat , unde exporta 600 lei , indiferent ca timpul suspendat este 15 zile sau 1 luna intreaga . corect ar fi o suma proportionala cu timpul suspendat

    NU pot sa inteleg de ce atatea erori cu acest program ... ! sa stau sa modific manual la 170 de angajati !

  3. #3
    Data inscrierii
    April 2008
    Locatie
    Iasi
    Posturi
    167

    Implicit problema se naste la ANOFM

    Este o problema in programul celor de la ANOFM fiindca nu se face validarea nicaieri. Deci orice i-ai da din Mentor, nu va zice ca e gresit, dupa cum, de regula, nici angajatii de la ghiseu ANOFM nu resping astfel de declaratii. Am avut un singur caz si s-a rezolvat de la sine.

  4. #4
    Data inscrierii
    September 2009
    Posturi
    12

    Exclamation somaj tehnic

    Am pontat si calculat somajul tehnic, dar contributia ITM (de 0.75% in cazul meu) nu o aplica la valoarea indemnizatiei de 75% somaj tehnic; imi ia doar la salariile realizate...cum fac?

    caz concret:
    1.salarii realizate: 7140lei
    2.indemn som teh: 10339lei
    3.venit brut total: 17479lei (1+2)
    4. contr itm (din contr sinteza): 42 lei (0.75%*1)

    Nu trebuia sa fie 131lei (0.75%*17479lei)

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •