Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 21

Thread: somaj tehnic

Threaded View

  1. #17
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    ~ BV, sau @ BV ...
    Posturi
    417

    Implicit

    Citat Original a fost postat de M10 Vezi Post
    Buna ziua ,
    La mine in mentor , nici macar cei care sunt in concediu de crestere a copilului nu apar . Nu mai zic sa apara cu tipul : CIC .
    Doar o reiteratie la precizarea care am facut-o mai sus... cic - concediu de ingrijire copil. Corect. Asa am spus si eu!
    Mai mult, am spus si faptul ca tu ai confundat concediul de ingrijire copil cu "concediul" de crestere a copilului (daca as dori, eu l-as putea abrevia ccc, dar nu imi plac abrevierile)... ingrijirea, cic, este o indemnizatie acordata pe baza certificatului de la nenea doctor atunci cand femeia lucreaza dar are copil mai mic de 2 ani si acesta se imbolnaveste... iar cresterea copilului, ccc, este perioada aceea de 2 ani in care femeia alege sa stea acasa, in care practic contracutul de munca se suspenda, iar firma nu are nici un fel de obligatii declarative fata de angajatul respectiv; este ca si cum nu ar exista in firma, la conditiile de salarizare pui "concediu crestere copil cu plata" pe "da"... dupa cum am mai zis...

    Cel putin, asta este intelegerea mea asupra "situatiei"... cine are o alta intelegere, este binevenit sa posteze... dar, este o "confuzie" factul ca ccc = cic , caci, daca ar fi fost acelasi lucru, nu s-ar fi inventat doua expresii pentru a denumi aceste "concedii"...

    Deci, dupa parerea mea, nu "te-ai exprimat corect", pentru ca "concediul de crestere a copilului" nu este "cic" ...
    Ultima oara editat deadi_ciobotaru; 14 October 2009 la 19:36
    _____________________________
    Cu bine, Adi.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •