Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 14

Hybrid View

  1. #1
    Data inscrierii
    September 2014
    Posturi
    24

    Implicit Calcul salarii constructii

    Buna ziua,
    Cand credeti ca este gata si actualizarea pentru calculul salariilor in domeniul constructiilor? Firma noastra plateste salariile pe data de 01 si nu stim cum sa le calculam corect.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 532

  3. #3
    Data inscrierii
    July 2015
    Posturi
    130

    Implicit

    Buna ziua.
    Am o salariata in maternitate iar angajatorul ii da premiu de Paste 2000 lei, net. Angajatorul beneficiaza de facilitati in constructii. Am incercat ca alte drepturi, ca premii, ca sume asimilate...nu obtin un net corect, sau nu se calculeaza CAS la intreg brutul. Daca introduc la prime de vacanta, obtin ""contributii- eroare necunoscuta"".
    Ma puteti ajuta?
    Multumesc.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 532

    Implicit

    Eu nu intampin dificultati pe meniul de prime de vacanta. Va recomand sa fiti atent la selectia contributiilor si toate se pun cu bifa de cumulat ca in print screen-ul atasat, la fel si impozitul. prime.jpg

  5. #5
    Data inscrierii
    July 2015
    Posturi
    130

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Irina Vezi Post
    Eu nu intampin dificultati pe meniul de prime de vacanta. Va recomand sa fiti atent la selectia contributiilor si toate se pun cu bifa de cumulat ca in print screen-ul atasat, la fel si impozitul. prime.jpg
    Buna ziua. Asa am facut insa primesc eroarea de care ziceam mai sus. Primele pt restul angajatilor le-am inregistrat ca valori brute, la alte drepturi....acolo e OK. Problema este la d-na in maternitate. Nu se calculeaza CAS la tot brutul.....doar la concediu.

    Multumesc.

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 532

    Implicit

    Pentru ca nu reusesc sa reproduc situatia, cel mai bine este sa luati legatura cu distribuitorul sa arunce o privire pe baza de date, eventual daca este o problema sa ne-o trimita noua.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •