Pagina 4 din 7 PrimulPrimul ... 23456 ... UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 31 la 40 din 67
  1. #31
    Data inscrierii
    January 2011
    Posturi
    75

    Implicit

    Citat Original a fost postat de bbc Vezi Post
    Sunt si altii crede-ma.
    Sunt destui.

  2. #32
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Citat Original a fost postat de bbc Vezi Post

    @ alexadi: D100 si D101 sunt asa banale de facut in programul. Cei de la SAGA le au. http://www.sagasoftware.ro/?p=479
    Aceste doua declaratii sunt pentru noi in winmentor precum autostrada PITESTI SIBIU o fata morgana a romaniei.

  3. #33
    Data inscrierii
    November 2013
    Posturi
    128

    Implicit

    Din pacate, da asa e.

  4. #34
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    233

    Implicit

    Intarziere ..ok. Ne enerveaza si pe noi intarzierile, chiar tare. Sigur vad cei de la mentor postarile noastre si tin cont de ele. Dar cu jignirile astea ce e? Dorei, oameni care lucreaza pe genunchi? Sa fiti voi oare angajatii sau patronii perfecti care nu gresesc niciodata? Eu una stiu ca o mai comit din cand in cand...asta e, cine nu munceste nu greseste. Sper sa revina postarile de pe forumul acesta la nivelul civilizat cu care m-am obisnuit pana acum.

  5. #35
    Data inscrierii
    November 2013
    Posturi
    128

    Implicit

    Citat Original a fost postat de ada Vezi Post
    Intarziere ..ok. Ne enerveaza si pe noi intarzierile, chiar tare. Sigur vad cei de la mentor postarile noastre si tin cont de ele. Dar cu jignirile astea ce e? Dorei, oameni care lucreaza pe genunchi? Sa fiti voi oare angajatii sau patronii perfecti care nu gresesc niciodata? Eu una stiu ca o mai comit din cand in cand...asta e, cine nu munceste nu greseste. Sper sa revina postarile de pe forumul acesta la nivelul civilizat cu care m-am obisnuit pana acum.
    Nu cred ca am jignit pe nimeni, daca am facut-o imi pare rau. Fiind un forum, ne exprimam pareri. Daca s-a simtit cineva jignit de ce am spus sa imi spuna exact cu ce anume. Inclusiv eu m-as putea considera jignit de tonul ironic din "Sa fiti voi oare angajatii sau patronii perfecti", dar nu sunt.

    Faptul ca utilizez acest soft semnifica ca il apreciez. Aici vin sa expun ce ma deranjeaza. Daca nu se poate atunci nici nu mai pierd vremea cu acest forum.
    Ultima oara editat debbc; 23 November 2016 la 11:38

  6. #36
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    212

    Implicit

    Nici eu nu inteleg de ce dureaza atat de mult, mai ales ca se stie de aceste modificari de mult timp. Eu am platit mai multe cursuri ca sa inteleg ce este cu 394, sunt curioasa cati din cei care lucreaza la aceasta declaratie au fost la astfel de cursuri ...

    Ni s-a spus ca daca lucram corect nu vom avea probleme, dar nu ni s-a spus ce inseamna corect :-( Cand am intrebat de bonurile fiscale mi s-a spus ca trebuie doar inregistrate prin modulul Chitante/Bonuri fiscale, ca acum sa se revina si sa mai faca o precizare. Adica acum eu trebuie sa ma intorc la toate bonurile fiscale inregistrate, la toate firmele si nu se stie daca va fi bine.

    Si uite asa, incet, incet, ne intrebam de ce nu schimbam programul de contabilitate.

    A, cred ca sunt eu naiva, dar cred ca niste scuze din partea celor de la Mentor ar fi necesare.

    Spor,
    Andrea

  7. #37
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Citat Original a fost postat de ada Vezi Post
    Intarziere ..ok. Ne enerveaza si pe noi intarzierile, chiar tare. Sigur vad cei de la mentor postarile noastre si tin cont de ele. Dar cu jignirile astea ce e? Dorei, oameni care lucreaza pe genunchi? Sa fiti voi oare angajatii sau patronii perfecti care nu gresesc niciodata? Eu una stiu ca o mai comit din cand in cand...asta e, cine nu munceste nu greseste. Sper sa revina postarile de pe forumul acesta la nivelul civilizat cu care m-am obisnuit pana acum.
    Intarziere este putin spus dupa cum stiu eu apare trecut simplu : dupa data de 25" dupa poate fi si 26 si 27 si 28 si 29 si 30 e acelasi lucru. NU este nici o jignire asta este o simpla constatare vorbim de o declaratie care trebuia sa fie gata functionala la 01.07.2016 s-a primit o derograre pentru inca 3 luni care nici astea nu au fost deajuns sa fie oare doar o intarziere?
    Ok declaratia nu e gata sa zicem ca inteleg dar jurnalele pe baza carora trebuie sa fac declarati pentru care raspund nu sunt corecte de la inceputl anului e corect? Sau ca baza mea de date a fost modificata de un update care imi afecteaza trecutul e corect si din cauza careie nu pot depune o declaratie rectificativa din urma daca am taxare inversa ca imi apare certificate verzi e corect, sau ca am jurnale care nu mai pica cu deconturile depuse e corect? Aici nu e vb de o simpla greseala daca ramane asa, ca in momentul de fata asa au ramas.
    Am si recunoscut mi-e rusine mie de rusine pe care ar trebui sa o aiba ei. Vorbim totusi de o firma care are o PRESTANTA prestanta care sincer in momentul de fata NU O VAD e simplu vorbesc cu colegi alte softuri mai scumpe sau mai ieftine, chiar si gratuite au declaratiile gata, pleaca linistiti in concediu, NU au probleme cu jurnalele care sunt eronate, pentru cazuri care sunt uzuale.
    Din eroare stiu f bine cea ce spun: Am si eu niste ani de experienta in urma peste 7 implementari de softuri, la diverse entiati mai mari sau mai mici, ceva ani de faculate, ceva ani de master, niste calificari de la Ceccar, CAFR, CCF si as mai putea umple lista.
    Cei de la mentor si-au permis sa isi ia liber cand au fost impliniti cei 23 ani eu nu pot sa imi iau liber pentru ca dupa 10 luni nu a fost posibil sa se genereze o declaratie pe care alti o pot?
    Eu sper ca Mentorul SA REDEVINA CEA CE A FOST ca in MOMENTUL DE FATA PANTA PE CARE A LUAT-O ANUL ACESTA NU ESTE UNA PREA PLACUTA.

  8. #38
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    233

    Implicit

    Citat Original a fost postat de bbc Vezi Post
    Nu cred ca am jignit pe nimeni, daca am facut-o imi pare rau. Fiind un forum, ne exprimam pareri. Daca s-a simtit cineva jignit de ce am spus sa imi spuna exact cu ce anume. Inclusiv eu m-as putea considera jignit de tonul ironic din "Sa fiti voi oare angajatii sau patronii perfecti", dar nu sunt.

    Faptul ca utilizez acest soft semnifica ca il apreciez. Aici vin sa expun ce ma deranjeaza. Daca nu se poate atunci nici nu mai pierd vremea cu acest forum.


    Eu nu imi doresc sa renuntati la forum si imi doresc ca fiecare din micile sau marile probleme pe care le avem cu programul sa fie rezolvate. Am vazut ca raspund des pe forum chiar angajati ai echipei Winmentor si de aia cred ca lucrurile se rezolva. Asa sunt eu, mai optimista. La partea cu jignirile, nu faceam referire la nici una din postarile dvs.

  9. #39
    Data inscrierii
    November 2013
    Posturi
    128

    Implicit

    In orice business daca un client sau mai multi atrag atentia asupra unor probleme, ar trebui sa se inceapa sa se reflectez daca nu cumva au dreptate. Poate cei de la Winmentor citesc sau nu ce scriem noi aici, dar daca nu se ia nici o masura totul e in van. Pana la urma nu s-a cerut mai mult decat strictul necesar.

    Un lucru este extrem de important, care nu se intelege, imi pare rau dar asa e. Sunt utilizatori de Winmentor care au mai mult de 1 societate? De ce sa selectez lunar in D300 banca cand se poate implementa o solutie automata? Se poate pune o simpla constanta in program sa se preia automat aceea banca, ramanand si posibilitatea selectarii manuale.

    La fel la ce explica alexadi, nu este usor sa depui D394 in 2 zile, pt ca nu avem doar o societate. Daca sunt erori trebuie sa vedem punctual la mai multe firme care e eroarea. Pot aparea si alte probleme, de exemplu ANAF va avea serverele foarte ocupate dupa 25 probabil si posibil sa nu avem recipisa in termen. Imaginati-va sa aveti maine de efectuat o plata bancara si banca sa va spuna ca softul nu le permite decat poimaine. Cu asta ne confruntam uneori.

    Nimeni nu are nimic personal cu nimeni.

  10. #40
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Noi nu avem varianta de program pe baza careia se face declaratia care apare undeva intre 25-30 noiembrie (dupa 25 noiembrie asta insemana) in care ma pot sa ma trezesc ca am de retratat manual sute de documente la fiecare firma (bonuri fiscale sau facturi primite sau emise adica monetarele) cum o sa pot face asta intr-un timp foarte scurt la 1-3-5-7- N firme nu conteaza numarul lor. Per total pot fi mii sau zeci de mii de tranzactii cineva se gandeste la asta?
    Nu am nimic nu cei de la mentor doar ca ei lucreaza de 10 luni si 23 de zile si nu au nici acuma un program pe baza caruia sa fie elaborata declaratia. Asta e marea problema ca daca eu am programul corect si nu tr sa verific mult declaratia o faci imediat.

    Da dar eu trebuie sa si verific sa si retratez eu trebuie sa inteleg ca si ei sunt oameni si in aproape 11 luni de zile nu au putut face un program si o declaratie functionala iar eu trebuie sa fiu MASINA ca om nu o sa pot fi ca sa verific tot in posibil cateva ore (daca apare pe 30)

    LIPSA DE COMUNICARE a mentorului este o mare problema si o PATA NEAGRA asupa modului cum isi trateaza clientii, adica au o lipsa totala de respect (cam asa era daca nu ma insel acest mod de a comunica catalogat in afaceri)
    Vrem termen fix de la inceputul lunii si ni se spune dupa 20 iar pe 22 se anunta dupa 25 pe 25 ce se anunta 30?

    Corect era ca noi sa avem o varianta de test de mult timp pt ca daca apar erori eu ce fac? Apelez la ce la sfantul noroc.?

    PS: Daca cad serverele anaf eu cum depun declaratia ma rog sa nu primesc amenda daca nu functioneaza serverele?
    Ultima oara editat dealexadi; 23 November 2016 la 13:08 Motiv: adaugat PS

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •