Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5
  1. #1
    Data inscrierii
    April 2010
    Posturi
    54

    Implicit instalare firma noua

    Buna ziua, am o firma pe care vreau sa o transfer de pe un calculator pe altul. am dat salvare toata firma pe calculatorul vechi si am transferat datele pe un stick. care e procedura de a instala firma in noul calculator? multumesc

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2015
    Posturi
    9

    Implicit

    Aveai si varianta de a copia tot folder-ul de WinMentor de pe un calculator pe altul, dupa care trebuia sa faci setarile in Borland pe noul calculator.(si instalare de borland bineinteles)
    Ar fi mult mai usor daca ai lua legatura cu distribuitorul din zona ta

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Daca nu este Mentorul instalat, trebuie instalat de la 0:
    - instal mentor;
    - upgrade Borland (vezi ftp)
    - setari Borland (vezi ftp)

    Varianta A:
    - copiati salvarea intr-un folder X:\MSAVE\NumeFirma. X este un drive local, NumeFirma este denumirea prescurtata pe care i-o veti da firmei in cauza;
    - se creeaza firma in Mentor cu aceeasi denumire, NumeFirma;
    - folosind utilitarul Restaurare.exe, restaurati firma respectiva.

    Varianta B:
    - dezarhivati firma cu un utilitar intr-un folder pe care il veti numi NumeFirma (el trebui sa contina folderele de luni lucru din Mentor);
    - se muta NumeFirma in Y:\WinMent\Data, unde Y este drive-ul unde este instalat Mentorul;
    - creati firma in Mentor cu aceeasi denumire prescurtata, NumeFirma; dupa salvare, intrati pe ea cu dublu click; Mentorul o va gasi automat si va intra in ea;
    - din Service, Avarie, rulati Verificare structuri, Datele lunii de lucru + Luna initiala.
    - daca vreti sa lucrati imediat in ea, iesiti din Mentor si mai intrati o data.
    Ultima oara editat deDragosE_WT; 12 September 2016 la 14:50

  4. #4
    Data inscrierii
    March 2015
    Posturi
    9

    Implicit

    Sa ne anunti daca ai rezolvat. Oricum procedurile au fost descrise foarte bine de Dragos, ar trebui sa nu fie probleme. Personal eu am intampinat anumite probleme cu Restaurare.exe incepand cu varianta 805.2. A trebuit sa incerc sa fac un folder separat pentru el(copiere protect.dat si private). Dragos tu ai intalnit aceste probleme? Si daca da, tu cum le-ai tratat?

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Da. Am dezarhivat manual

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •