Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 67

Hybrid View

  1. #1
    Data inscrierii
    February 2016
    Posturi
    17

    Implicit

    Buna ziua,
    si eu am aceeasi problema. Nu pot sa generez jurnalele dupa instalarea versiunii 825, pe lunile anterioare lunii iulie. Am parcurs pasii sugerati mai sus, dar tot imi cere sa introduc constanta" TVA-procent vechi regularizari 2", iar daca vreau sa generez un jurnal din anul anterior imi cere sa introduc si " TVA-procent vechi regularizari 1".
    Stie cineva cum se poate rezolva problema?
    Multumesc.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 544

    Implicit

    Vom rezolva printr-o versiune, astfel incat pe luni din urma sa nu va mai ceara completarea constantei respectiva.

  3. #3
    Data inscrierii
    July 2015
    Posturi
    130

    Implicit

    Buna ziua. La listarea jurnalului de cumparari pe iulie 2016, constat ca, baza de impozitare si TVA-ul corespunzator unui articol dintr-o factura/iunie achitata in iulie, imi apar la regularizari cu TVA 24%. Articolul este corect introdus cu 20% , configurarile sunt OK, am sters factura si plata, am reintrodus, am introdus un articol similar in loc, am verificat coerenta date fara indexari, am instalata ultima versiune 826.10, dar.....aceeasi problema.Ce pot face? Multumesc anticipat.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 544

    Implicit

    Eu banuiesc ca tot de la constante aveti dificultati. Va atasez o imagine cu modul in care trebuie sa arate toate constantele corect completate. Constante2.jpg
    Ultima oara editat deIrina; 18 August 2016 la 13:05

  5. #5
    Data inscrierii
    July 2015
    Posturi
    130

    Implicit

    Constantele sunt OK.....tocmai ce am constatat aceeasi problema si la o factura de Electrica....

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 544

    Implicit

    Luati legatura cu distribuitorul dvs pentru a vedea exact care e problema pe baza de date. Nu stiu sa fie o problema de program daca toate constantele sunt corecte, si cota de tva de pe articol e in regula, si valoarea calculata a tva e in regula.

  7. #7
    Data inscrierii
    July 2015
    Posturi
    130

    Implicit

    Valorile care apar la regularizari ( daca poate avea vreo importanta aspectul ) sunt mai mici de 1, atat baza cat si TVA-ul. Este vorba de un articol ieftin si de certificatele verzi.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •