Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 17

Hybrid View

  1. #1
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    20

    Implicit

    Ca sa nu deviem discutia si sa nu fiu offtopic, va fi ultimul post pe divergenta de mai sus.
    In primul rand nu m-am referit la toate posturile dv ci doar la cel de sus. Am cerut un raspuns simplu (pe care l-am si primit de la eddy), si "problema" mea era rezolvata. Comentariile dv de pe aceast threat nu au au fost pe obiect si pe problema expusa de mine.
    Sunt convins ca ceea ce nu stiam este un lucru elementar in Mentor, insa pentru un asa "mizilic" ar fi trebuit sa gasesc un raspuns rapid in help, pentru ca e clar sunt chestii generale. Faptul ca nu am facut conexiune cu butonul de preluare din gestiune este o chestie doar de legaturi al informatiilor elementare despre mentor pe care pur si simplu nu am facut-o la momentul respectiv. Daca, sa spunem, ca as fi pus problema intreruperilor tehnologice (ca sa iau exemplu dv) atunci intradevar as fi gasit util sfatul dv de a ma indrepta catre asistenta.
    Pentru chestiunea cu mail-ul: l-am trimis din site-ul www.winmentor.ro, catre departamentul corect, am primit la mom respectiv confirmarea ca cerinta a fost trimisa, deci nu poate fi vorba de intrare in spam sau mai stiu eu ce altceva. Si pentru ca nu era o chestiune generala, si intelegand ca imi trebuie "mintile luminate" ale asistentei am cautat rezolvarea singur.
    Asa cum am mai spus, Mentorul il gasesc printre cele mai bune de pana acum, insa astept cu nerabadare programe WebERP (de ex. Compiere sau Socrate Open) si cu siguranta ma voi indrepta catre ele atunci cand vor disponibile pentru mine ca si pret si costuri de intretinere. Sper doar ca cei de la WinMentor sa poata tina pasul cu noile dezvoltari.

    Cu respect, Eugen.
    Ultima oara editat deDorado; 28 April 2009 la 11:40

  2. #2
    Data inscrierii
    June 2010
    Posturi
    15

    Implicit descarcare de gestiune la marfa TVA 9%

    Am mai multe farmacii care vand medicamente cu TVA 9% si OTC cu 24%. La marfa cu 24%, calculatorul face decarcarea de gestiune corect, iar la 9% incorect. Daca stie cineva sa imi spuna ce tb sa fac sa imi faca si descarcarea cu 9 % corect, raman profund indatorata. Multumesc.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •